Gry Komputerowe- TOP 10 Gier!

Ranking najlepszych gier komputerowych na PC

Niełatwo stworzyć ranking,  10 najlepszych gier na PC,  z racji długiej i bogatej historii komputerowej rozgrywki.  Pierwsze gry tekstowe, zostały stworzone na komputery osobiste już w 1972 roku. To już 48 lat historii grania na PC. Prawie półwieku wspaniałych przygód! Spróbujmy jednak zaprezentować, najlepsze gry z różnych kategorii:

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015) – gra Polskiej firmy, CD Projekt RED, na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego to prawdziwy majstersztyk. Połączenie genialnej fabuły, pięknej grafiki, ogromnego otwartego świata i przyjemnego sposobu walki.  Znane z serii książkowej postaci. I co też jest ważne, zachowano klimat powieści. Najlepsza gra w historii, nie tylko polskiej, ale światowej branży. Dziś CD Projekt Red to wizytówka Polskiej branży gier. 
  • Grand Theft Auto: San Andreas (2004) – najlepsza część, z całej serii liczącej już pięć tytułów. Wielki otwarty świat, pełna swoboda i bycie gangsterem pnącym się w górę. Czego chcieć więcej? Wszystko uzupełnione, świetnym soundtrackiem. Dziś w GTA 3 można zagrać nawet na smartfonie, ale to jednak nie to samo co rozgrywka na PC. Warto wrócić do tej gry, która dla wielu z nas, była grą marzeń w dzieciństwie. 
  • FIFA 98: Road to World Cap (1997) – seria FIFA to najpopularniejsza z gier sportowych, wychodzących raz w roku. Edycja 98, oprócz wielkiej przyjemności z rozgrywki i meczów ligowych, dawała nam także, możliwość walki na mundialu we Francji. Ah ten rok 1998.  Zidane, Ronaldo i ich pojedynki. I do tego znakomity przebój grupy Blur na dokładkę. 
  • The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) – idealnie zaprojektowana gra, z otwartym światem. Gracz nie ma narzucone, co musi robić. Jest główna kampania, ale możemy zajmować się czymś całkiem innym. Do tego mnogość misji. Zamiast wojownikiem, marzysz o byciu kowalem? Nic trudnego. Witaj w otwartym świecie!
  • Heroes of Might and Magic III (1999) – gra z roku 1999 dalej tak samo grywalna, czy to możliwe? Tak jeśli jest to, strategia turowa, jaką jest legendarny Heroes 3. Różne zamki do wyboru, a każdy z nich, wymaga innej strategii w grze. Gra jak mało która, stawia na umiejętności strategiczne. Szybki refleks nic tu nie da. Szybki mózg, pozwoli osiągnąć szczyty. Niesamowita jest też, rozmaitość różnych artefaktów i czarów. A każde z nich może zadecydować, o zwycięstwie lub klęsce. Dodatki do gry jeszcze ją usprawniały. Heroes 3 pozwala na grę wieloosobową, na jednym komputerze, bez połączenia z internatem. Choć oczywiście gra online też jest możliwa. 
  • Need for speed Underground (2003) – w historii gier komputerowych, nie brakuje znakomitych gier wyścigowych.  Za najlepszą z nich, można uznać właśnie ten tytuł. Zróżnicowane rodzaje wyścigów i olbrzymi wybór samochód, które można tuningować, czynni ten tytuł, gratka dla każdego fana wyścigów. Model jazdy jest mało realistyczny, ale niezwykle grywalny. Wraz z naszym postępem w grze, możemy nabywać coraz szybsze samochody. Za zdobyte pieniądze można je dodatkowo ulepszać. 
  • Assassin’s Creed Odyssey (2018)– seria gier, w których wcielamy się, w skrytobójcę ma już wiele części. Ale najlepszą z nich, jest stosunkowo nowy Assassin’s Creed Odyssey. Ogromy świat gry, świetna fabuła, łączy się ze znakomitą grafikę. Poznawanie słonecznej Grecji i żeglowanie po lazurowym morzu, to rozrywka w sam raz na, deszczową polska jesień. Gra zawiera wielką liczbę misji pobocznych. Dodatkowo odwzorowanie starożytnej Grecji jest niesamowite. Możemy zwiedzić najważniejsze zabytki antycznej Grecji. 
  • Far Cry 3 (2012) – gra ta stanowi najlepszą z części serii. Tropikalna wyspa, szalony przywódca sekty, a to wszystko w znakomitej oprawie graficznej. Do tego doskonały model strzelania. Możemy preferować dowolny styl walki. Lubisz Rambo? Możesz być jak on, wpadając do wrogiego obozu i kosząc wrogów serią z karabinu. Lubisz czystą robotę? Proszę bardzo, możesz eliminować wrogów po cichu, jeden po drugim. Obecnie seria liczy już wiele części, ale to trzecia odsłona dalej wiedzie prym.  
  • Mass Effect 3 (2012)– ostatnia część genialnej trylogii.  Razem z komandorem Shepardem, ruszamy odbić Ziemię, z rąk tajemniczych Żniwiarzy. Do tego organizacja terrorystyczna Cerberus, ma inny plan niż my, na uratowanie ludzkości. I z nim też przyjdzie nam się zmierzyć. Do pomocy, w walkach, rekrutujemy dawnych i nowych towarzyszy. Możemy spotkać, praktycznie wszystkie postacie z poprzednich części. Gra nie oferuje otwartego świata, ale za to jest dopracowana, w najdrobniejszych szczegółach. Do tego mamy znakomity system wyborów moralnych. Wszystkie gry trylogii były świetne, ale część trzecia, to najbardziej epicka z gier w historii. Sceny, kiedy po zebraniu armii, ruszamy do kontrataku, w celu odbicia Ziemi z rąk Żniwiarzy, wgniatają w fotel. Gra daje emocje, większe niż niejeden filmowy klasyk. 
  • Alan Walke (2012)– lubicie się bać? Jeśli tak spodoba się wam Alan Wake. Gra straszy w wyśmienity sposób. Znakomita gra świateł i poczucie zaszczucia, powoduje przyspieszone bicie serca. To wszystko przy wspaniałej fabule. Pisarz cierpiący na niemoc twórczą, przybywa do małego miasteczka, na wakacje i liczy przy tym, że odzyska utraconą wenę. Jednak w miasteczku czają się złe moce, które potrzebują kogoś takiego jak Alan.  Do tego drobne smaczki, jak ciekawe audycje lokalnej stacji radiowej, niepokojący program w telewizorach, które odnajdujemy w różnych miejscach, potęgują mroczny klimat. Soundtrack stworzony wspólnie, z zespołem Poets of the Fall, jest najlepsza oprawą muzyczną, w historii gier. 

Last modified: 1 March 2021